13 czerwca otwarcie Leroy Merlin Baildona! [GALERIA]

Jutro zostanie otwarty dla klientów kolejny sklep Leroy Merlin, tym razem w Katowicach przy ul. Baildona. Choć jest on już 64. sklepem tej sieci, wyróżniać go będzie spośród innych wyjątkowy designe oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Nowy katowicki sklep Leroy Merlin, położony między Załężem a Dębem, nosi nazwę Baildona. Nazwę przyjął zgodnie z zasadą, że drugi sklep, jaki zostaje otwarty w danym mieście, przyjmuje nazwę ulicy, przy której jest usytuowany. Baildon, to szczególne nazwisko dla załężan, zwłaszcza tych związanych z nieistniejącą już hutą o tej nazwie. Sklep z materiałami dla domu i ogrodu powstał w historycznym miejscu, na terenie istniejącej w XV wieku kuźni i tartaku, w którym na początku wieku XIX szkocki inżynier John Baildon, przekształcił to miejsce w hutę. Został on uznany za prekursora współczesnego hutnictwa żelaza, a Huta „Baildon” stała się z czasem jednym z najnowocześniejszych zakładów hutniczych w Europie. Opustoszałe od lat miejsce po zlikwidowanej hucie wypełnił sklep, który z założenia ma łączyć w sobie funkcję marketu i atrakcyjnego miejsca spotkań.

Leroy Merlin Baildona / Fot. Ewa Inn

Leroy Merlin Baildona to 10 tys. m kw. powierzchni, na której znajduje się 13 działów handlowych z ponad 35 tys. produktów. Dyrekcja zdaje sobie sprawę z faktu, że większość klientów sklepu to osoby pracujące i nieposiadające zbyt wiele wolnego czasu. Dlatego zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby proces zakupów był jak najprostszy, a czas im poświęcony jak najkrótszy.

Jak podkreśla Dyrektor sklepu Leroy Merlin Baildona, Mirosław Janota, firma kładzie nacisk na maksymalną dostępność w sklepie produktów, które znajdują się w ofercie, szybki transport, zastąpienie dokumentacji papierowej wygodnymi żetonami, czy też powiadomienie klienta o odbiorze skompletowanego towaru za pomocą pagera.

Leroy Merlin Baildona / Fot. Ewa Inn

To, co ma wyróżnić LM Baildona od innych sklepów, to inspiracyjna strefa aranżacji kuchennych i łazienkowych oraz bogata oferta dla ogrodu. Sklep zapewnia nie tylko usługi projektowe, ale także montażowe zakupionych materiałów i dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb klienta.

Leroy Merlin Baildona / Fot. Ewa Inn

Przygotowano także specjalne miejsce dla majsterkowiczów amatorów i fachowców. Jest to „Szkoła remontu”, czyli wielofunkcyjna pracownia, w której klienci amatorzy i fachowcy będą mogli korzystać z warsztatu wyposażonego we wszelkie narzędzia do majsterkowania, a nawet spawania.

Leroy Merlin Baildona / Fot. Ewa Inn

Jako, że LM to nie tylko asortyment dla domu ale i dla ogrodu, duży nacisk kładzie się w sklepie Baildona na aranżacje balkonowe i ogrodowe, które znajdują się na dachu, na powierzchni 700 – 800 m kw.

Sklep nie skupia się jedynie na sprzedaży ogrodniczego asortymentu, ale i na edukacji ekologicznej. Ma w tym pomóc akcja „Dzieciaki sadzeniaki”, w której zapraszane do współpracy dzieci mogą  posadzić sadzonki do doniczek i zanieść swoje rośliny do domów, gdzie będą mogły je samodzielnie pielęgnować.

Leroy Merlin Baildona / Fot. Ewa Inn

W Leroy Merline przy ul. Baildona będzie znajdować się również kawiarnia Miód i Malina, w której będzie można zjeść smaczne desery, schłodzić się lodami czy też kupić na wynos pieczone przez właścicieli kawiarni domowe ciasta.

Leroy Merlin Baildona / Fot. Ewa Inn
Galeria

Dziś, w przeddzień otwarcia, odwiedziliśmy sklep, goszczący rodziny pracowników, przedstawicieli instytucji współpracujących z LM i lokalne media, aby wspólnie z dyrekcją i załogą sklepu przeciąć symboliczną wstęgę i zwiedzić nowy sklep, który od 13 czerwca będzie dostępny dla wszystkich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *