EKOPIKNIK Katowice-Załęże za nami

21 maja 2022r. odbył się „EKOPIKNIK Katowice-Załęże” zorganizowany przez Portal Katowice-Załęże i Stowarzyszenie Matuzalem, przy wsparciu Urzędu Miasta Katowice. Wydarzenie to odbyło się w ramach Inicjatywy lokalnej, która co roku pozwala mieszkańcom Katowic realizować swoje pomysły, angażując w to lokalnych społeczników oraz placówki i instytucje.

EKOPIKNIK Katowice-Załęże

Tematy dotyczące ekologii wzbudzają coraz większe zainteresowanie w społeczeństwie, jednak mamy świadomość, że wciąż jest bardzo dużo do zrobienia w kwestii świadomości ekologicznej oraz wdrażania w życie wiedzy o ochronie środowiska. Zgodnie z zasadą „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, wierzymy w sens działań ekologicznych z poziomu „zwykłego obywatela” i w to, że nawet drobne przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska, wpływają pozytywnie na jego stan. Uznaliśmy, że piknik to doskonała okazja, by przekazać mieszkańcom dawkę informacji z zakresu ekologii. 

piknik na załężu
Pokaz mody recyklingowej / Fot. Ewa Inn
Wspólne działania, za które dziękujemy

Impreza odbyła się na placu kościelnym parafii św. Józefa przy ulicy Gliwickiej, dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Jerzego Słoty, który umożliwił nam zorganizowanie imprezy plenerowej. O to by w namiocie ozdobionym żywymi kwiatami można było coś zjeść i czegoś się napić zadbały panie ze Stowarzyszenia Matuzalem. W organizacji kawiarenki pomógł BioBazar Huta Baildon.

Na piknikowiczów czekało wiele atrakcji, zarówno na scenie, jak i na stoiskach, gdzie odbywały się warsztaty, pokazy i animacje dla dzieci. Występy sceniczne zapewniła Szkoła Podstawowa nr 20, Młodzieżowy Dom Kultury, Studio Piosenki, Zespół Katosie, a także Mastalerz Band. Imprezę na scenie zwieńczył występ zespołu Take Cover.

Ekopiknik Załęże Take Cover
Zespół Take Cover / Fot. Ewa Inn

Ciekawe zajęcia na stoiskach zapewnili:  Centrum Społecznościowe „Nasze Załęże”, Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, Fundacja Ogrody Przyszłości, PrzetwoLove Katarzyna Kata, Śląskie Miody – Pasieki Miejskie, Fundacja FEWE, Centrum Ogrodowe Agroego oraz  Zespół Szkół i Placówek nr 2. W konkursie Ekokrzyżówki można było wylosować urocze gry ekologiczne, które podarował sklep kumamgre.pl.

Fotoreportaż z pikniku
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: EKOPIKNIK Katowice-Załęże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *