Grudniowe wydarzenia w dzielnicy Katowice-Załęże

Grudzień obfituje w wydarzenia kulturalno-społeczne dla mieszkańców Załęża. Każdy w grudniowym kalendarium znajdzie coś dla siebie. Oby miesięcy bogatych w ciekawe wydarzenia w naszej dzielnicy było coraz więcej. Nie samym chlebem w końcu człowiek żyje, prawda?

14 grudnia – Uroczyste Strojenie Choinki

Rada Jednostki Pomocniczej nr 7 Załęże zaprasza na  wspólne strojenie świątecznej choinki. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza parafii św. Józefa, który chętnie włączył się w tę inicjatywę, załęskie drzewko stanie na placu kościelnym. Wydarzenie rozpocznie się o 15:30, a około godz. 16.30 zostaną załączone światełka, które rozświetlą choinkę. Oprócz tradycyjnego wieszania ozdób przy świątecznych dźwiękach, organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla uczestników wydarzenia.

Plac kościelny, Katowice-Załęże ul. Gliwicka 76, godz. 15:30 – 17:00

14 grudnia – Koncert chóru gospel God’s Property

Centrum Społecznościowe „Nasze Załęże” zaprasza na koncert tyskiego chóry gospel. W skład chóru wchodzi 29  osób o pięknych głosach, od sopranów, altów, przez tenory po basy. Członkowie God’s Property mówią o sobie: „Chcemy Słowem i muzyką poruszać Wasze dusze, dotykać Waszych serc”. Będą więc mieli szanse poruszyć i załęskie serca, w czasie występu, który  rozpocznie się po Mszy św. roratniej.

Kościół św. Józefa, Katowice-Załęże ul. Gliwicka 76, godz. 18:30

18 grudnia – Spotkanie Opłatkowe

Centrum Społecznościowe „Nasze Załęże” wraz z Klubem Wysoki Zamek zaprasza na Spotkanie Opłatkowe. Organizatorzy zapewniają, że będzie wesoło, świątecznie i klimatycznie. Liczba miejsc ograniczona.

Klub Wysoki Zamek, Katowice-Załęże ul. Gliwickiej 96a, godz. 11:00 – 14:00

19 grudnia – Warsztaty „Zielone Załęże”

Lokalna inicjatywa „Zielone Załęże” zaprasza do udziału w warsztatach, które poprowadzi katowicki radny Patryk Bialas. Zielone Załęże zachęca wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy do uczestnictwa w tym spotkaniu, podczas którego pochylając się nad mapami Załęża uczestnicy wspólnie pomyślą o jego przyszłości… w zielonych barwach. Burza mózgów załężan i to w towarzystwie przedstawiciela Rady Miasta, który zapewnia: „walka o lepszy klimat to moja pasja i praca”, to wspaniały start w walce o zazielenienie Załęża.

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, Katowice-Załęże ul. Gliwicka 93, godz. 17:00 – 19:00

28 grudnia – koncert „Pieśni z placów i salonów”

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 zaprasza na koncert świąteczno-noworoczny „Pieśni z placów i salonów” w wykonaniu Grzegorza Płonki i zespołu Mali Ligocianie. Wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, w związku z tym zainteresowane osoby proszone są o odbiór wejściówek w Filii nr 3.

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, Katowice-Załęże ul. Gliwicka 93, godz. 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *