Już wkrótce w Załężu rusza Szkoła Tańca Legato

Jeśli chcemy nauczyć się tańca, nie musimy już szukać szkoły poza dzielnicą. Od marca będzie można pobierać taneczne nauki w Załężu.

Szkoła Tańca Legato, która ruszy ze swoją działalnością na początku marca, znajduje się przy ul. Ondraszka 17. Należy ona do 24-letniej Toli Dudkiewicz z Chorzowa. Opowiedziała nam o sobie: – Tańczę od podstawówki różne style tańca, od współczesnego, przez Street dance (hiphop, house, wacilking, popping), dancehall, a przez ostatnie dwa lata taniec w parach – zouk brazylijski.

Pani Tola, choć na co dzień pracuję na etacie w finansach, miała marzenie związane z jej pasją: – Od zawsze chciałam stworzyć swój biznes i rok temu zrodził się pomysł, aby stworzyć swoją szkołę tańca. Pomysł w końcu zrealizowała, otwierając szkołę, jako jednoosobową działalność gospodarczą.

Pomieszczenia w budynku przy ulicy Ondraszka w Załężu wynajęła dzięki konkursowi „Lokal na kulturę”, który organizuje miasto Katowice, aby wspomagać organizacje prowadzące działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Wyremontowane pomieszczenia teraz już tylko czekają na roztańczonych uczniów.

Tola

Właścicielka Szkoły Tańca Legato tak opowiada o swojej pasji: – Dorobek taneczny rozpoczęłam tworzyć w drugiej klasie szkoły podstawowej nr 12 z oddziałami integracyjnymi w Chorzowie w momencie zapisania przez rodziców na zajęcia zespołu „Błyskawica”, który działał po zajęciach lekcyjnych. W gimnazjum uczęszczałam na zajęcia taneczne oraz zumbę prowadzone w MDK Batory w Chorzowie, które umożliwiły mi poznanie podstaw hip-hopu, struktur ruchu a także zwiększenia koordynacji ruchowej oraz poczucia rytmu. W 2017 roku zostałam przyjęta do dwóch formacji „YouKnow” oraz „Ackee crew” w Studiu Rekreacji Ruchowo Tanecznej w Chorzowie, gdzie na regularnych zajęciach i dodatkowych warsztatach rozwijałam szeroko rozumiany street dance i taniec współczesny. Bliskie są mi style to hip-hop, house, dancehall, wacking, popping oraz crump.

szkoła tańca załęże
Młodziutka Tola w tańcu
Pani Tola wspomina też o swoim dorobku: – Podczas działalności w obu zespołach brałam udział w licznych zawodach takich jak:
„Dance Passion Jastrzębie” I miejsce w kategorii formacje 2020 r.
„Gold Contest” – grand pirx w kategorii formacje street dance 2019 r.,
„Czorne Densy” – III miejsce w kategorii formacje street dance 17+ 2019 r.,
„Nie łam się” – III miejsce w kategorii formacje street dance 2019 r.,
„Urban style Poznań” – III miejsce kategoria formacje debiut 2018r.,
„Magia tańca” – II miejsce w kategorii formacje 2018 r.,
„Śląska biba” – I miejsce kategorii formacje street dance 2018 r.,
„Rytm ulicy” – 2018 i 2019 r.,
„Street Dance Story” – 2017 r.
“Future Pace Battle” – 2017 r.
Roztańczona Chorzowianka opowiada o tym, jak taniec wciąż wypełnia jej życie: – W 2020 roku, trenując i praktykując średnio 10 godzin tygodniowo, swoją ścieżkę skierowałam na taniec socjalny, którym jest zouk brazylijski. Od tamtego momentu przynajmniej 4 razy do roku uczestniczę w międzynarodowych festiwalach, takich jak: „Warsaw Zouk Festival”, „Silesian Zouk Festival”, „Abra Zouk Festival”, „Zouk Wroclove Festival”, „Brasilian Zouk Festival”. Odbywam tam około 20 godzin warsztatów na temat techniki, muzykalności, łączenia figur oraz odnalezienia własnego stylu w tańcu prowadzonych przez instruktorów z całego świata, z przewagą brazylijskich. W okresie od 09.03.2022 r. do 22.06.2022 r ukończyłam kurs instruktora tańca zouka brazylijskiego w Szkole Tańca MY GOOD MOOD ADRIAN DRONSZCZYK przy ul. Brackiej 16 w Katowicach, który obejmował część praktyczną, jaką było sprawdzenie zajęć.

– Najnowszym, podjętym przeze mnie stylem tańca jest reggaeton, który rozpoczęłam uprawiać w marcu ubiegłego roku. Po dwóch tygodniach aktywnego brania udziału w zajęciach została mi przedstawiona propozycja dołączenia do grupy „aMIGAs de reggaeton”, którą przyjęłam. Po kolejnych trzech tygodniach przygotowań wraz z wyżej wymienioną grupą wzięłam udział w formacji showcase na zawodach „Reggaeton versus dancehall kongres”.

Nauka tańca w Załężu

W ofercie Legato są zajęcia dla dzieci 3-9 lat (minidance, taniec nowoczesny i balet) oraz dorosłych: w parach: salsa, bachata, zouk brazylijski, lambada oraz solo: joga, choreo, zumba, dancehall, taniec intuicyjny, lady choreo project oraz Shuffle dance, których jest również dla nastolatków. Właścicielka szkoły tańca zachęca: – Wszystkie zajęcia, oprócz lady choreo project, ruszą od poziomu zero, dlatego to świetna okazja, żeby spróbować czegoś nowego dla siebie.

Instruktorzy tańca

W Legato tańca uczą specjaliści, którzy pomagają ludziom odkryć i rozwijać swoje umiejętności taneczne. Są to profesjonaliści, którzy mają wiedzę i doświadczenie w różnych stylach tańca. Prowadzą oni zajęcia grupowe i indywidualne, dostosowując program nauki do umiejętności i potrzeb swoich uczniów. Dzięki ich wsparciu, uczestnicy kursu mogą poprawić swoją technikę, wyrażać emocje za pomocą tańca i czerpać radość z muzyki.

Współpraca z instruktorem tańca może być nie tylko świetną formą aktywności fizycznej, ale także doskonałym sposobem na rozwijanie pewności siebie, kreatywności i społecznych interakcji. Niezależnie od poziomu zaawansowania, instruktorzy tańca są w stanie dostosować swoje podejście i metody nauczania, aby pomóc swoim uczniom osiągnąć swoje cele taneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *