Nowa stacja rowerowa dla Załęża

Stacja rowerowa Bracka-Gliwicka w Katowicach od dziś jest do dyspozycji rowerzystów. Jest to jedna z 76 stacji, które tworzą największą w województwie śląskim sieć wypożyczalni rowerów. Według zapewnień włodarzy Miasta,  w najbliższych latach będzie łącznie 150 stacji.

Jak podaje Urząd Miasta Katowice, w 2018 roku w systemie było zarejestrowanych 40 tysięcy katowiczan, którzy w sumie ponad 200 tysięcy razy wypożyczali miejski rower. Natomiast w tym roku w systemie zarejestrowało się dodatkowo ponad 11,5 tysięcy osób, a rowery wypożyczono już prawie 103 tysięcy razy.

rowery na Załężu
Stacja rowerowa Bracka-Gliwicka / Fot. Ewa Inn

Dzięki systemowi system Nextbike wypożyczony w Katowicach rower będzie można oddać np. w  Chorzowie, Gliwicach, Tychach lub Sosnowcu. Takie udogodnienie dla rowerzystów było możliwe dzięki dobrej współpracy miast w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, która pokrywa koszty relokacji rowerów pomiędzy gminami.

To proste

Wystarczy zarejestrować się w systemie na stronie citybike.pl, aby wypożyczyć rower miejski. Następnie należy wpłacić na swoje rowerowe konto kwotę 10 złotych, która w całości jest przeznaczona na wypożyczanie rowerów. Teraz można już korzystać z rowerów miejskich, wypożyczając je z najbliższej stacji.

wypożyczalnia rowerów na Załężu
Stacja rowerowa Załęże / Fot. Ewa Inn

Aby wypiąć rower najlepiej skorzystać z darmowej aplikacji „nextbike” działającej na smartfonach. Pierwszy kwadrans wypożyczenia roweru jest bezpłatne, co pozwala w praktyce przejechać kilka kilometrów, a pierwsza godzina kosztuje tylko złotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *