Poznajmy bliżej Centrum Społecznościowe Nasze Załęże

Mowa o projekcie dedykowanym dzielnicy Załęże. W celu jego realizacji pojawiły się na Załężu dwie sympatyczne animatorki. Zajmując od kwietniu tego roku przytulne lokum w jednej ze szkół, prowadzą zajęcia dla mieszkańców naszej dzielnicy.

Coś o projekcie

Projekt „Centrum Społecznościowe Nasze Załęże – I etap” realizowany jest w imieniu Miasta Katowice przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i funkcjonuje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Coś o animatorkach

Aneta i Magda Centrum Społecznościowe Nasze ZałężeAneta i Magda, to panie pełniące funkcje animatorek lokalnych. Z wykształcenia obie są pedagogami, jednakże każda z nich ma za sobą inne doświadczenia zawodowe. Jak mówią, łączy je natomiast to, że od zawsze są blisko ludzi.

Wspólnie stwierdzają: – Lubimy ludzi, lubimy swoją pracę, lubimy Załęże. Dzięki mieszkańcom dzielnicy dobrze się tutaj czujemy.

Zapytane o to, czy przyjmując propozycję objęcia tej funkcji, wierzyły sukces projektu, odpowiedziały: – Przyjęłyśmy to z ekscytacją, czując, że realizacja projektu na Załężu jest dla nas wyzwaniem. Dziś z radością stwierdzamy, że przychodzi do nas coraz więcej osób, a to dodaje nam dużo energii i sił do podejmowania kolejnych działań. Cieszymy się bardzo, że mieszkańcy Załęża są z nami!

Coś o celach

Animatorki zapytane o działania przeprowadzane w ramach projektu mówią: – Nasze działania mają na celu zintegrowanie i zaktywizowanie mieszkańców Załęża. Prościej mówiąc, chodzi nam o to, aby mogli oni poznać się, pobyć ze sobą i wspólnie podziałać.

Opowiadają też o tym, co je inspiruje do działań: – Pomysły czerpiemy z rozmów z mieszkańcami Załęża, a także z obserwacji, szczególnie działań, które w innych miejscach przyniosły fajne efekty. Kieruje też nami wewnętrzne przekonanie, że coś może się udać i doskonale sprawdzić w praktyce.

Po ponad pół roku działalności Centrum proponuje mieszkańcom dzielnicy:

  • spotkania z animatorem (śniadania z animatorami, Koło Gospodyń Załęskich, zajęcia z jogi i inne)
  • Klub Rodzica (wyjścia integracyjne, warsztaty, gry i zabawy)
  • bezpłatne poradnictwo specjalistyczne dla mieszkańców (pomoc prawna, dietetyk, psycholog)
  • szkolenia dla liderów (w ramach wzmocnienie inicjatywy lokalnej mieszkańców)
  • cykl zajęć dla osób bezrobotnych (warsztaty, staże, treningi)
  • Szafing na Załężu (bezpłatna wymianę odzieży i innych przedmiotów)
  • inne imprezy i wydarzenie (kino plenerowe, gry terenowe i inne)
Gdzie i kiedy?

Centrum Społecznościowe Nasze ZałężeAnimatorki zapraszają do udziału w projekcie wszystkich mieszkańców, zachęcają do udziału w zajęciach, otwarte są też na nowe pomysły. Każdego gościa Centrum uraczą miłą atmosferą i pyszną kawą.

Centrum Społecznościowe Nasze Załęże znajduje się w budynku Zespołu Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach przy ul. Zarębskiego 2. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00 oraz do około 18-ej w dni, w które odbywają się zajęcia popołudniu.

Kontakt: Aneta 720 776 386 i Magda 720 776 385

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *