Rosną mury załęskiego Leroy Merlin Baildon

Trwa budowa drugiego w Katowicach marketu Leroy Merlin. Zostanie on wybudowany w rejonie ulic Baildona i Żmija, położonym na południe od Silesia Business Park, gdzie jeszcze niedawno stały stare hale dawnej huty. Umiejscowienie nowego marketu na mapie miasta przyczyniło się do nadania mu nazwy Leroy Merlin Baildon.

Etapy

Wiosną 2014 r. wyburzono dwa pierwsze obiekty, będące pozostałościami po Hucie Baildon. Była to łuszczarnia i wykańczalnia. Dwa lata później zburzono dwa sąsiednie budynki. Pozostawiono jedynie zabytkowy fragment wschodniej ściany hali walcowni taśm. Zadbał o to  wojewódzki konserwator zabytków, który nakazał zachowanie ściany oraz jej odrestaurowanie. Wiosną przyszedł czas na usunięcie z terenu inwestycji lokomotywowni usytuowanej najbliżej Rawy. Następnie zrównano z ziemią dwukondygnacyjny budynek biurowo-przemysłowy i pozostałości dużej hali działającej pod numerem 16.

Ściana hali walcowni taśm Huty Baildon / Fot. Ewa Inn
Leroy Merlin Baildon

Co będzie znajdować się na terenie o powierzchni 37 tys. m²? Sam sklep będzie miał powierzchnię całkowitą 10 tysięcy m kw. Przewidziano w nim otwarcie trzynastu działów handlowych, z ponad 35 tysiącami produktów. Na klientów będzie czekał parking z 580 miejscami postojowymi, do którego zostanie poprowadzony dojazd od ulic Baildona i Żmija. Powstanie również restauracja, która z założenia będzie oddawać atmosferę historycznej Huty Baildon.

Dyrektor Sklepu Leroy Merlin Baildon, Mirosław Janota przedstawia wizję marketu załęskiego: – Szeroka oferta usługowa nowego sklepu Leroy Merlin Baildon to wyjście naprzeciw oczekiwań mieszkańców. Oprócz możliwości dokonania zakupów w naszym sklepie będą oni mogli skorzystać z restauracyjnej strefy spotkań oddającej charakter tego kultowego miejsca. Dążymy do tego, aby nasz sklep, podobnie jak wcześniej Huta Baildon, na trwałe zakorzenił się w świadomości mieszkańców. Chcemy stworzyć miejsce, w którym każdy będzie mógł realizować swoje pasje oraz marzenia związane z domem i ogrodem, a także miło spędzić czas w towarzystwie swoich bliskich

Przewidywany okres ukończenia budowy marketu to kwiecień przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *