Srebrna Książka – dla seniorów książki z biblioteki na telefon

W ramach katowickiej polityki senioralnej powstał projekt, dzięki któremu katowiccy seniorzy, a także osoby niepełnosprawne i przewlekle chore, będą mogły wypożyczyć książki i audiobooki, nie wychodząc z domu.

Dzięki projektowi Srebrna Książka zostanie zapewniony dostęp do książek osobom mającym trudności z przemieszczaniem się, co do tej pory sprawiało, że mieli kłopoty z dotarciem do biblioteki. W tej chwili zamówione przez te osoby książki czy audiobooki zostaną nieodpłatnie dowiezione do ich domów. W tym celu Miasto zakupiło samochód, który został specjalnie oznakowany.

seniorzy Załęże
Fot. katowice.eu
Kto może korzystać z projektu Srebrna Książka

Srebrna Książka dedykowana jest osobom powyżej 65 roku życia, przewlekle chorym i niepełnosprawnym, które ze względu na zły stan zdrowia mają trudności z dotarciem osobiście do biblioteki. Osoby te powinny być zameldowane w Katowicach lub zamieszkiwać w Katowicach i płacące w tym mieście podatki.

Jak wypożyczać?

Czytelnicy mogą zapoznać się z listą tytułów książek i audiobooków w elektronicznym katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej. Informację na temat książek można również uzyskać w swojej filii biblioteki, w wypadku Załęża jest to MBP Filia 3 przy ulicy Gliwickiej 93.

Osoby zainteresowane zdalnym wypożyczeniem książki, mogą dzwonić do biblioteki lub pisać email na adres filii biblioteki, do której są zapisane. Można wypożyczyć maksymalnie 5 książek jednocześnie, na okres 30 dni, z możliwością przedłużenia tego okresu również drogą telefoniczna lub elektroniczną. W ten sam sposób odbywa się zwrot książek do biblioteki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *