Stacja rowerowa Gliwicka/Wiśniowa na czas remontu zostanie przeniesiona

W związku z rozpoczęciem przez Tramwaje Śląskie S.A. przebudowy torowiska tramwajowego wzdłuż trasy im. Nikodema i Józefa Renców w Katowicach na odcinku od ul. Wiśniowej do ul. Brackiej, stacja rowerowa nr 7261 Gliwicka/Wiśniowa zostanie przeniesiona.

Stacja rowerowa nr 7261 Gliwicka/Wiśniowa została uruchomiona w maju tego roku, znajdując swoje miejsce tuż przy przystanku tramwajowym Załęże-Wiśniowa. Po niespełna trzech miesiącach będzie jednak musiała być usunięta z tego miejsca, a to za sprawą przebudowy torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Wiśniowej do ul. Brackiej.

Stacja rowerowa Gliwicka/Wiśniowa / Fot. Ewa Inn

Rowerowa stacja nie zostanie jednak zlikwidowana, a jedynie tymczasowo przeniesiona. Jak poinformowało nas Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice, stacja zostanie zainstalowana tuż przy przystanku, za zakrętem, przy ogródkach działkowych. Nastąpi to, według zapewnień PKM, na początku zbliżającego się tygodnia.

Nowa lokalizacja stacji rowerowej Gliwicka/Wiśniowa / Fot. Ewa Inn

Prace ziemne związane z remontem torowiska prawdopodobnie potrwają do końca października. Tak więc stacja rowerowa 7261 pozostanie w tymczasowej lokalizacji już do końca sezonu rowerowego 2022.

Tymczasowa lokalizacja stacji nr 7261

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *