Trwają próby do Załęskich Jasełek Seniorów „Król Herod”

Jasełka kojarzą nam się raczej z dziecięcymi występami, które chętnie podziwiają ich rodziny zapraszane na występ do przedszkola czy szkoły. Tym razem jednak tematykę Bożego Narodzenia wzięli na warsztat seniorzy Załęża.

Załęskie jasełka senioralne oparte są na scenariuszu autorstwa pana Adama, który jest inicjatorem tego przedsięwzięcia. Natomiast opiekę nad całym przedsięwzięciem  wzięło na siebie Stowarzyszenie MATUZALEM, a ściślej mówiąc pełna energii i pomysłów pani Dorota, która pomaga seniorom stworzyć to przedstawienie.

Stowarzyszenie Matuzalem
Pani Dorota wraz z Aktorkami / Fot. Ewa Inn
Maryja, Herod, pastuszkowie, diabeł…

W widowisku weźmie udział 13 aktorów, oczywiście amatorów, a całość poprowadzą dodatkowo dwie osoby. Swoim talentem i pięknym głosem wesprze jasełka pewien bardzo młody człowiek, znajdzie się też osoba, która wzbogaci jasełkowe dzieło za pomocą instrumentu. O szczegółach nie będziemy opowiadać, gdyż załężanie będą je mogli poznać osobiście w czasie występu załęskich nestorów.

Pan Adam, który wcieli się w rolę króla Heroda / Fot. Ewa Inn
Przygotowania w toku

Dzisiaj w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Gliwickiej odbyła się kolejna próba widowiska. Seniorzy rozpoczęli od prezentacji strojów, które przygotowują własnym sumptem. Były pierwsze, wstępne przymiarki, każdy detal był konsultowany i akceptowany przez zespół. Potem uczestnicy, wraz z panią Dorotą, rozpoczęli pracę z tekstem.

Scenariusz jasełek / Fot. Ewa Inn

Godne podkreślenia jest zaangażowanie, z jakim podchodzą do sprawy twórcy tego artystycznego wydarzenia oraz radość z tego, że wspólnie mogą coś stworzyć. Przebywając w tym towarzystwie nie sposób powstrzymać uśmiechu i poczucia, że to wspaniała, zgrana, kreatywna grupa, która chce dzielić się swoim entuzjazmem z resztą świata.

Premiera w styczniu

Do premiery widowiska pozostał miesiąc. Jest ona planowana na 3 stycznia 2020 roku, a odbędzie się przed gronem pacjentów Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego przy ulicy Gliwickiej. A już dzień później Załęskie Jasełka Seniorów „Król Herod” zostaną zaprezentowane w  Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *