Ulicę Zarębskiego rozświetlą nowe lampy

Ulica Juliusza Zarębskiego w Katowicach doczeka się modernizacji oświetlenia. Prace te zostaną wykonane prawdopodobnie w sierpniu tego roku. Obecne oświetlenie uliczne w tym miejscu, choć działa, to jednak bez wątpienia jest mocno wyeksploatowane i przestarzałe technologicznie.

Na niedługiej ulicy Zarębskiego znajdują się nie tylko kamienice o funkcji mieszkalnej.  Swoją siedzibę ma tam również szkoła podstawowa, przedszkole i Młodzieżowy Dom Kultury. Z modernizacji oświetlenia ucieszą się więc zapewne nie tylko mieszkańcy ulicy, ale również pracownicy placówek oświatowych, dzieci tam uczęszczające i ich opiekunowie.

Ulica Zarębskiego / Fot. Ewa Inn
Idzie nowe

Aleksandra Szymańska z Biura ds. Komunikacji i Marketingu firmy TAURON Dystrybucja S.A. w rozmowie z nami oświadczyła:  – W zakresie przebudowy sieci oświetleniowej na ulicy Zarębskiego w Katowicach wymienione zostaną słupy i oprawy w ilości 10 sztuk oraz wymieniona zostanie istniejąca linia zasilająca. Zabudowane zostaną słupy stalowe, zwieńczone nowoczesnymi oprawami ledowymi przystosowanymi do Smart City. Inwestycja prowadzona jest w oparciu o uzgodnienia pomiędzy TDS S.A. i Urzędem Miasta Katowice.

Smart Citi to, ogólnie rzecz ujmując, system wykorzystujący nowoczesne technologie, mający wpływać na oszczędne,  harmonijne i efektywniejsze zarządzanie zasobami miejskimi. Jednym z obszarów funkcjonalnych Smart City jest system sterowania oświetlaniem ulicznym. Jego wdrożenie niesie wymierne oszczędności, podnosi efektywność funkcjonowania i serwisowania oświetlenia, zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa i elastyczność systemu. Co również istotne, pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

 

Ulica Zarębskiego / Fot. Ewa Inn

Ulica Zarębskiego / Fot. Ewa Inn
Ulica Zarębskiego / Fot. Ewa Inn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *