Wodny plac zabaw przy Gliwickiej – kiedy otwarcie?

Już wkrótce lato, a wraz z nim wakacje. Czas kąpieli słonecznych i wodnych. Jednak ten sezon będzie specyficzny z powodu pandemii, a póki co otwarcie kąpielisk i wodnych placów zabaw to jedna wielka niewiadoma. Co udało nam się ustalić w tym temacie?

Skontaktowaliśmy się z MOSiR przy ul. Gliwickiej 214, na terenie którego położony jest wodny plac zabaw, oddany do użytkowania w 2018 roku. Dziś miały bowiem zapaść jakiekolwiek decyzje, co do uruchomienia placu. Póki co optymistycznych wieści nie mamy, ale też sprawa nie wygląda całkiem beznadziejnie.

Wodny plac zabaw jak fontanna

Nie trudno zauważyć, że mimo wiosny jaka panuje, nie zostały uruchomione miejskie fontanny. Są to działania zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego zawartymi w piśmie z dnia 21 kwietnia br., w którym nie zaleca uruchamiania tego typu obiektów ze względu na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa SARS-CoV-2. Dlaczego piszemy o fontannach? Otóż wodne place zabaw właśnie są traktowane przez Sanepid jak fontanny i natryski. A tego typu instalacje wodne, póki co nie są uruchamiane.

COVID19 wodny plac zabaw
Czekający na otwarcie wodny plac zabaw przy Gliwickiej / Fot. Ewa Inn

Termin na wodzie pisany

Przedstawiciel załęskiego MOSiR-u poinformował nas, że wciąż czekają na konkretne wytyczne z Urzędu Miasta i decyzje sanepidowskie. Ośrodek ten założył, że do 20 czerwca wodny plac zabaw będzie przygotowany do otwarcia, a 27 czerwca faktycznie zostanie otwarty, ale pod warunkiem, że otrzyma konkretne wytyczne i zgodę na otwarcie.

W tej chwili nie można przewidzieć, w jakim kierunku będzie podążać pandemia i jaka będzie sytuacja epidemiczna na Śląsku za dwa, trzy tygodnie. Tak więc nie należy przywiązywać się do żadnych terminów uruchomienia tego typu obiektów, które dziś są podawane bardzo ostrożnie i zaledwie orientacyjnie.

Na pocieszenie dodamy, że czynne jest jedno boisko na terenie załęskiego MOSiR-u, na którym już odbywają się zajęcia sportowe.

MOSiR Gliwicka 214 / Fot. Ewa Inn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *